Kod na Twojego bloga - jak dodać przycisk PIN IT do zdjęć

Z pewnością poruszacie się po świecie blogów i zauważyliście, że na niektórych blogach, poza ikonkami pozwalającymi udostępnić posty w różnych sieciach społecznościowych, zdjęcia można udostępnienia bezpośrednio na Pinterest.

Teraz przeglądacie swojego bloga wzdłuż i wszerz, gdzie jest ta opcja?! Ja też chcę, to jest super! Przyznaję, też tak zrobiłam, jednak pokusiłam się skorzystanie wszechwiedzącego źródła "wujka google" i znalazłam! Teraz i u mnie widzicie tę fantastyczną opcję, jednak postanowiłam Wam ułatwić nieco pracę i pokazać jak się to robi.W pierwszej kolejności warto zrobić sobie kopię zapasową kodu swojego szablonu bloga przed przystąpieniem do edycji. Jak to zrobić widzicie poniżej:Gdy już stworzymy kopię zapasową kodu HTML, tak na wszelki wypadek, gdyby coś poszło nie tak, Jeszcze raz wchodzimy w Szablon i Edytuj kod HTML.

Gdy już otworzymy tę opcję, musimy wyszukać w kodzie znacznik </body>. Aby to zrobić należy wcisnąć przycisk uruchamiający wyszukiwarkę tekstu Ctrl+F - wtedy pojawi nam się okienko w którym należy wpisać szukaną frazę, nacisnąć enter i gotowe. Fraza odnaleziona!I teraz już scena końcowa, czyli przed znacznikiem </body> wklejamy poniższy kod:


<script>
//<![CDATA[
var bs_pinButtonURL = "http://3.bp.blogspot.com/-y3xzTGiGzH0/UK4XOaUpdaI/AAAAAAAADw8/Z1MH4Jr4Efo/s1600/pinterestx1_72.png";
var bs_pinButtonPos = "center";
var bs_pinPrefix = "";
var bs_pinSuffix = "";
//]]>
</script>
<script src='http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.8.2/jquery.min.js' type='text/javascript'></script>
<script id='bs_pinOnHover' src='http://greenlava-code.googlecode.com/svn/trunk/publicscripts/bs_pinOnHoverv1_min.js' type='text/javascript'>
// This Pinterest Hover Button is brought to you by bloggersentral.com.
// Visit http://www.bloggersentral.com/2012/11/pinterest-pin-it-button-on-image-hover.html for details.
// Feel free to use and share, but please keep this notice intact.
</script>


Zapisz szablon i gotowe! Teraz Ty też masz możliwość ze swojego bloga udostępniać swoje zdjęcia bezpośrednio na Pinterest!
Jeżeli po skopiowaniu kodu macie problemy, sprawdzcie oryginalny kod tutaj: BLOGGERSENTRAL

Komentarze

  1. Jeszcze nie mamy Pinteresta ani Instagrama, ale przyda się na przyszłość :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Serdecznie polecamy tę opcję, zwłaszcza, że inni będą mogli bez problemu sobie podpinać zdjęcia z Waszej strony :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie komentarz czy opinię. Dziękuję :)