W jakim sklepie internetowym warto i należy kupować.

Zapewne tylko część z Was wie, że od 7 lat zdobywam doświadczenie w dziale e-commerce. Zaczęłam od tworzenia aukcji internetowych, najpierw czysto na kodzie html, potem odkryłam, że można sobie pomóc i ułatwić pracę.

Tu kupisz moją biżuterię :)
Następnie przejęłam sklep internetowy i wraz z moimi współpracownikami bardzo mocno go rozwinęliśmy - ich pomoc była nieoceniona, chociażby jakieś obrobienie schematu, pomoc w robieniu paczek. (Ah te piękne czasy już nie wrócą... ). Ogólnie jestem samoukiem i nikt niczego mi nie mówił - dostałam narzędzie i wszystkiego nauczyłam się sama. Dużo czytam, a obecnie robię kurs e-biznesu i rozpoczęłam kurs "elementy strategii marketingowej w e-biznesie" . Ok autoreklama już była, a teraz do rzeczy ;)
Do czego zmierzam. Przez te siedem lat wyrobiłam sobie zdanie, jak powinna wyglądać obsługa w sklepie począwszy od momentu złożenia zamówienia, po otrzymanie przesyłki. Bardzo silny nacisk kładę na:

  • komunikowanie się z klientem - natychmiast!
  • szybkość i bezproblemowość wysyłki - na wczoraj ;)
  • perfekcyjna obsługa zamówienia - bezbłędna!
  • regulamin - zgodny z prawem

Zatem czego powinniśmy szukać, chcąc dokonać zakupi w sklepie internetowym? Może ten popularny sklep, który fortunę wydaje na kampanie jest dobry? A może ten mniej popularny jest bardziej rzetelny?
Ja osobiście zawsze patrzę na komentarze, muszą być pozytywne. Oczywiście dopuszczalne są negatywy, tylko takie bardziej "czepialskie" typu "kolor był inny niż na zdjęciu" itp. (tak na marginesie po to jest prawo odstąpienia od umowy i nie uważam, by różnice w ustawieniach monitorów były podstawą do wystawienia negatywa).
W komentarzach sprawdzamy jak wygląda komunikacja ze sklepem, czy sprzedawca wysyła powiadomienia o statusie zamówienia - nie ma nic gorszego niż coś kupić on-line i nie wiedzieć co się dzieje z naszym zamówieniem. Możemy także wysłać zapytanie do sklepu o wszystko co nas frapuje, jeśli szybką odpowiedzą to dobry sygnał.
Czy dostajemy numer przesyłki - ja lubię wiedzieć gdzie jest moja paczka, zwłaszcza, jeśli np. nie dostanę awizo bo zamawiam dyskretną formę paczki ;)


No i oczywiście równie ważny aspekt, czy sklep ma zgodny z obowiązującym prawem regulamin. Jest to o tyle ważne, że jeśli sklep przestrzega regulaminu, mamy pewność, że jest to rzetelny sprzedawca stawiający na jakość oferowanych przez siebie usług i liczy się z Klientem i go szanuje.
Obecnie też współpracuję z czterema znakomitymi sklepami internetowymi - w tym z Koralinami, które też obsługuję do dziś pod kątem graficzno-techniczno-prawnym - i śmiało mogę powiedzieć, że sklepy tesą na piątkę. Rzetelność, komunikatywność i perfekcja obsługi to w tych sklepach chleb powszedni, i z czystym sumieniem polecam Wam te sklepy. Oczywiście mam w gronie znajomych wielu wspaniałych rękodzielników (i nie tylko), których mogę reklamować (zajrzyjcie do mojej zakładki "Polecamy :)" po prawej stronie). Jednak dziś skupiam się na tych z którymi rzeczywiście miałam przyjemność podjąć współpracę poprzez konsultacje chociażby.


 Księgarnia Magiczna Witchcraft 
Świat Witchcraft został stworzony przez Wróżkę Bernadettę kilkanaście lat temu. To magia, dusza i serce w jednym miejscu. Wiedza w rodzinie Wróżki Bernadetty przekazywana jest od pokoleń i księgarnia to także salon wróżb. Panuje tu fantastyczna atmosfera pełna ciepła i magicznego uroku. Osobiście uwielbiam tu przebywać, miałam przyjemność Wróżkę Bernadettę poznać osobiście i cenię sobie tę znajomość.
Polecam także stronę http://witchcraft.pl/


Koraliny to sklep z dziełami sztuki, akcesoriami i rękodziełem i jednocześnie pracownia artystyczna. Kupicie tu wszystko do decoupage, niezbędne akcesoria. Pani Karina to niesamowita osoba z ogromną wyobraźnią, którą tworzy przepiękne rzeczy. Umożliwia także udział w warsztatach prowadzonych przez nią samą - z pewnością zarazicie się pasją i zamiłowaniem do piękna.
Polecam także bloga: http://koraliny.blogspot.com/
Kolorowe koraliki to sklep z półfabrykatami, prowadzony przez Panią Agatę i jej męża. Pai Agata to także młoda i utalentowana osoba, która zajmuje się różnymi technikami hand made takimi jak beading, chainmaill a także szyje prześliczne pluszaki. Z pewnością Wam doradzi, jeśli traficie do jej sklepu, co Wam się przyda na początek handmejdowo-biżuteryjnej przygody.
Polecam także fanpage: https://www.facebook.com/kolorowekoraliki
Na sam koniec mały smaczek. Sklep brrrum.pl to sklep dla małych podróżników. Z pewnością każdy rodzić powinien wiedzieć, jak bezpiecznie transportować swoje dziecko w aucie, jakie akcesoria się przydadzą do jazdy i na co zwrócić szczególną uwagę. Sklep prowadzi Pani Karolina, która także jest mamą, więc i w tym sklepie teorie nie będą "suche" a odpowiedzi udzieli Wam doświadczona osoba. Pani Karolina prowadzi także blog z wieloma ciekawymi poradami, który także polecam.
www.dzieciakwtrasie.pl

Komentarze