Dzień Babci, najcudowniejszej Istoty pod słońcem.

Witajcie moi mili. Piękny dziś dzień obchodzimy, Dzień Babci.

Muszę przyznać, że mam cudowną Babcię. Od zawsze wszystko potrafiła załatwić, jest prawdziwym spoiwem naszej rodziny, zawsze było jej wszędzie pełno, zresztą jak opowiada - od zawsze nie umiała usiedzieć na miejscu. Cudowna dobra kobieta, która każdemu pomoże i o każdym zawsze ma dobre zdanie. Choć już zdrowotnie niedomaga, wciąż ją uwielbiam. Z przykrością przyznaję, że teraz dużo pracuję i mam dla niej mniej czasu, ale zawsze jak tylko mogę to ją odwiedzę. Zaniosę ulubioną gorzką czekoladę czy po prostu wpadnę pogadać. Uwielbiam słuchać jej opowieści, jak to był kiedyś, tych wszystkich historii. I tak z okazji owego dnia kupiłam jej na giełdzie, gdzie pracuję, taką oto tabliczkę - zdjęcie pożyczone z internetu. Nie mogłam się doczekać i zaniosłam ją jej już wczoraj. Niby nic, ale babcia była zachwycona i bardzo dziękowała. Od razu powiesiła w dużym pokoju na widoku. A jak zobaczyła tę namalowaną babcię, zaraz wspominała jak to robiła swetry na drutach. A robiła piękne rzeczy. W ogóle moja babcia jest bardzo utalentowaną osobą - choćby wspomniane robienie na drutach. Ponadto jeszcze pięknie haftowała, pięknie śpiewała. Teraz już tego nie robi. Mentorski wiek i różne dolegliwości jej na to nie pozwalają, ale chętnie słucham gdy o tym opowiada i pokazuje zdjęcia. A Wy? Spędziliście choć odrobinę czasu z Babcią? A może odwiedzicie Dziadków w weekend? Niestety mnie już żaden dziadziuś się nie został... Wiecie, pamiętajcie, to Wy jesteście dla Dziadków najlepszym prezentem, ale warto ich odrobinę docenić darując jakiś drobiazg :)

Komentarze

 1. Mi pozostali jedynie dziadkowie męża. Za swoimi bardzo tęsknię. Mam nadzieję, że kiedyś to Oni mnie przywitają w Zaświatach. Pozdrawiam wszystkie Babcie i Dziadków na caaaałym świecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. <3 <3 <3 Również pozdrawiamy Wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków! :)

   Usuń
 2. Ciesz się babcią i spędzaj z nią jak najwięcej czasu ;-) Ja już żadnej babci ani dziadka nie mam:-( Moim dzieciom został tylko jeden dziadek, mój tato i mam nadzieję, że będą mogli się nim cieszyć długo :-) Mam też wspaniałą ciocię, siostrę taty, która dla moich dzieci jest cioteczną babcią :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu! Niech Twój Tato żyje w dobrym zdrowiu jak najdłużej i jak najdłużej cieszy się Wnukami a Wnuki Dziadkiem <3 Ciotecznej Babci życzę tego samego <3 <3 <3

   Usuń

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie komentarz czy opinię. Dziękuję :)